عرق آویشن

11,000 تومان
طبع آویشن چیست؟ طبع آویشن در طب سنتی گرم و خشک است و مصرف بیش از آن برای افراد مزاج گرم و خشک توصیه نمی شود . خواص درمانی آویشن چیست ؟ عرق آویشن برای پیشگیری و کمک به سرما خوردگی مفید است . این گیاه جز گیاه های ضد التهابی بوده. برای پیشگیری از عفونت های مکرر که بیشتر ناشی از خشکی دستگاه تنفسی است . آویشن تا حد زیادی عفونت و چرک بدن و گلو را از بین میبرد و برای درمان خلط آور و درمان سرفه مفید است . تسکین درد های غضلانی و درد سیاتیک درمان ضعف و بی حالی کاهش فشار خون و حفظ سلامت قلب تقویت سیستم ایمنی بدن

عرق زنیان

13,000 تومان
عرق زنیان دارای خاصیت ضد درد و التهاب مفاصل می باشد. به علاوه عرق زنیان برطرف کننده دردهای آرتروز بوده و در درمان و بهبود امراضی همچون: نقرس ، کرامپ و سیاتیک نیز تاثیر ویژه ای دارد

عرق زیره سبز

12,000 تومان
زیره سبز از نظر غذایی دارای انرژی، کربوهیدرات‌ها، انواع قند، فیبر، چربی، انواع ویتامین‌ها، اسید فولیک و املاح معدنی کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی است. طبیعت زیره سبز گرم و خشک است. خواص دارویی و ارزش غذایی زیره سبز بسیار است. عرق این گیاه که از تقطیر تخم زیره سبـز به وسیله بخار آب به دست می‌آید نیز دارای خواص دارویی فراوانی می‌باشد.زیره به هضم غذا کمک می کند و تشنج و لرزش ها را از بین می برد، زیره بادشکن و ضد نفخ است. رطوبت را برطرف می کند و تقویت کننده معده و کبد است. اشتها را تحریک می کند و باعث لاغری می شود، اما باید به مقدار مناسب مصرف شود.ضد صفرا، ضد نفخ، تقویت کننده رحم و معده است.مصرف این عرق برای برطرف کردن بیماری صرع مفید است.بهترین لاغر کننده است که در کاهش وزن مفید است.باعث رفع اشتهای کاذب می شود.باعث از بین بردن چربی های زیر پوستی می شود.قاعده آور است و ترشحات زنانگی را برطرف می‌کند.افزایش دهنده شیر مادران است.دافع سموم بدن و رافع تنگی نفس و سکسکه است.

عرق سنبل الطیب

19,000 تومان
عرق سنبل الطیب از نظرطب قدیم ایران گرم و خشک است. سنبل الطیب به صورت وحشی در جنگل های کم درخت، در حاشیه جویبارها و گودال ها در بیشتر مناطق آسیا و ایران می روید. قسمت مورد استفاده این گیاه ریشه آن است و معمولا از ریشه گیاهی که بیش از سه سال عمر دارد استفاده می شود.سنبل الطیب پس از خشک شدن به رنگ قهوه ای در می آید. طعم آن تلخ ولی خوشبو و معطر است. عطر آن پس از خشک شدن بیشتر می شود. آثار دارویی ریشه تازه آن سه برابر خشک شده آن است. سنبل الطیب باید در حرارت کم خشک شود و در حرارت بالا تمام اثر دارویی آن از بین می رود.عرق سنبل الطیب با طبیعت گرم خود دارای خواص ضد تشنج و ضد اسپاسم و آرام بخش و مسکن و ضد هیجان و محرک و باد شکن و ضد هیجان و استرس و ضد صرع است. درمانگر بیماری های عصبی و ضد تب و اشتها آور و مقوی قلب و معده است و همراه با عرق گل گاو زبان در درمان بیماری های قلب به کار می رود. اگر عرق سنبل الطیب یا خود گیاه با افسنطین یا عرقش خورده شود اشتها آور و مقوی معده است.

عرق کاسنی

11,000 تومان
کاسنی یکی از گیاهان دارویی است که فواید زیادی داشته و عرق آن از دیرباز تا کنون طرفداران بسیاری دارد. این عرق گیاهی در از بین بردن حرارت و التهاب بدن، رنگ پریدگی و تنبلی کبد موثر بوده و خوردن آن زمینه دفع صفرا را فراهم می‌کند. عرق کاسنی «ساریگل» حدود 1 لیتر وزن داشته و بطری آن پلاستیکی است. بطری این مدل از محصولات ساریگل شفاف بوده و درب آن به صورت پیچی بسته می‌شود. بنابراین شما می‌توانید از این عرق کاسنی به میزان مورد نیازتان استفاده کرده و باقی آن را داخل یخچال نگهداری کنید.

گلاب ممتاز 30درصد

45,000 تومان

معجزه‌ی گلاب

گلاب از گل محمدی تهیه می‌شود و یکی از معروف‌ترین عرقیجات سنتی است. طبع این عرق گرم است و برای رفع استرس بسیار مفید بوده و می‌توان از آن برای تقویت اعصاب استفاده کرد. بنابراین اگر دچار بی‌خوابی‌های شبانه هستید مصرف گلاب می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. نوشیدن و حتی بوییدن آن سردردهای ناشی از هوای آلوده را کاملاً از بین می‌برد. همچنین در درمان بیماری‌های گوارشی و یا کاهش دردهای روماتیسمی، بیماری‌های قلبی و رفع نفخ معده استفاده از گلاب موثر است. ایرانیان از دیرباز تاکنون در تهیه غذاهای سنتی از گلاب استفاده می‌کنند. بوی خوش حلوا یا شله زرد ناشی از گلاب استفاده شده در آن است.